Menu
FIF-nyheder 28. september kl. 12:46
FIF's ældste medlem blev fejret
FIF-nyheder
Guld og is til U8-drengene
FIF-nyheder
Tillykke: U10-drengene vandt guld
FIF-nyheder
Klub-ikon runder 150 kampe for førsteholdet
FIF-nyheder
Så er det blevet tid til FIF-dagen - skal du med?

Nyheder fra DBU Sjælland

Nyheder fra Landsholdets Fanklub

Kommende kampe
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
FIF, Hillerød
Hørsholm Idrætspark
1.
lørdag
11.00
FIF, Hillerød
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 1
FIF-Stadion
Snekkersten IF
FIF-Stadion
1.
lørdag
11.00
FIF, Hillerød
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
FIF-Stadion
HSV (Hillerød Syd-Vest)
FIF-Stadion
1.
lørdag
14.00
FC Gribskov
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 2
Græsted Stadion
FIF, Hillerød
Græsted Stadion
2.
søndag
10.00
FIF, Hillerød
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
FIF-Stadion
IS Skævinge
FIF-Stadion
2.
søndag
11.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
FIF, Hillerød
Frederiksværk Stadion
2.
søndag
12.00
FIF, Hillerød
Herrer
Veteran
SEMI OG FINALE VETERAN 2 (KØGE) • Pulje 1
FIF-Stadion
Nivå-Kokkedal FK
FIF-Stadion
3.
mandag
17.15
Høsterkøb HK/FK
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 1
Sjælsøskolen
FIF, Hillerød (1)
Sjælsøskolen
3.
mandag
17.15
FIF, Hillerød
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 1
FIF-Stadion
Espergærde IF
FIF-Stadion
3.
mandag
17.30
FIF, Hillerød
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 • Pulje 1
FIF-Stadion
FC Galaksi
FIF-Stadion
4.
tirsdag
18.00
FIF, Hillerød
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 2
FIF-Stadion Kunstgræs
Hillerød Fodbold
FIF-Stadion Kunstgræs
5.
onsdag
18.00
FIF, Hillerød
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (03) • Pulje 3
FIF-Stadion
Lundtofte Boldklub
FIF-Stadion
5.
onsdag
18.30
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 1
Karsemosegård Kunstgræs
FIF, Hillerød
Karsemosegård Kunstgræs
5.
onsdag
18.30
Tikøb IF
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 2
Tikøb Gl. Stadion
FIF, Hillerød (2)
Tikøb Gl. Stadion
6.
torsdag
17.15
Værløse BK
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 • Pulje 1
Værløse Stadion
FIF, Hillerød
Værløse Stadion
7.
fredag
17.30
Birkerød IF "Skjold"
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
Birkerød Stadion
FIF, Hillerød
Birkerød Stadion
8.
lørdag
10.00
FIF, Hillerød
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 1
FIF-Stadion
Slangerup & Omegn IF
FIF-Stadion
8.
lørdag
10.00
Høsterkøb HF 2000
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (03) • Pulje 3
Høsterkøb Skole
FIF, Hillerød
Høsterkøb Skole
8.
lørdag
10.18
Helsinge Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 22
FIF-Stadion
FIF, Hillerød (2)
FIF-Stadion
8.
lørdag
10.18
Helsinge Fodbold (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 23
FIF-Stadion
FIF, Hillerød (1)
FIF-Stadion
8.
lørdag
10.36
FIF, Hillerød
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (09) beg- 8. oktober (prøve) • Pulje 1
Greve Idræts Center
Snekkersten IF
Greve Idræts Center
8.
lørdag
11.12
FIF, Hillerød (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 22
FIF-Stadion
Helsinge Fodbold (1)
FIF-Stadion
8.
lørdag
11.12
FIF, Hillerød (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 23
FIF-Stadion
Gilleleje FK (2)
FIF-Stadion
8.
lørdag
11.12
Farum BK
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (09) beg- 8. oktober (prøve) • Pulje 1
Greve Idræts Center
FIF, Hillerød
Greve Idræts Center
8.
lørdag
11.48
FIF, Hillerød
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (09) beg- 8. oktober (prøve) • Pulje 1
Greve Idræts Center
Rishøj Boldklub
Greve Idræts Center
8.
lørdag
12.06
FIF, Hillerød (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 22
FIF-Stadion
Hillerød GI (2)
FIF-Stadion
8.
lørdag
12.06
FIF, Hillerød (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 23
FIF-Stadion
Hillerød GI (1)
FIF-Stadion
8.
lørdag
12.24
Greve Fodbold
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (09) beg- 8. oktober (prøve) • Pulje 1
Greve Idræts Center
FIF, Hillerød
Greve Idræts Center
8.
lørdag
12.42
Gilleleje FK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 22
FIF-Stadion
FIF, Hillerød (2)
FIF-Stadion
8.
lørdag
12.42
Gilleleje FK (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 8. oktober • Pulje 23
FIF-Stadion
FIF, Hillerød (1)
FIF-Stadion
8.
lørdag
13.30
FIF, Hillerød
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
FIF-Stadion
VTF (Vejby/Tisvilde)
FIF-Stadion
8.
lørdag
15.30
FIF, Hillerød
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 2
FIF-Stadion
Humlebæk BK
FIF-Stadion
9.
søndag
10.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
FIF, Hillerød
Hørsholm Idrætspark
9.
søndag
10.00
FIF, Hillerød
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (07) begynder - 9. oktober • Pulje 3
FIF-Stadion
Helsinge Fodbold
FIF-Stadion
9.
søndag
10.36
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (07) begynder - 9. oktober • Pulje 3
FIF-Stadion
FIF, Hillerød
FIF-Stadion
9.
søndag
11.00
FKF-96, Helsingør
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 2
Helsingør Idrætspark
FIF, Hillerød
Helsingør Idrætspark
9.
søndag
11.30
Jægerspris IK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 1
Møllegårdhallen
FIF, Hillerød
Møllegårdhallen
9.
søndag
11.30
FIF, Hillerød
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (07) begynder - 9. oktober • Pulje 3
FIF-Stadion
HSV
FIF-Stadion
9.
søndag
12.06
Brødeskov IF
Kvinder
U10
U10 piger 5-mands (07) begynder - 9. oktober • Pulje 3
FIF-Stadion
FIF, Hillerød
FIF-Stadion

FIF LIGE NU:

  • FIF lige nu
    FIF-piger klarede sig flot ved Sommerland Sjælland Cup
  • FIF lige nu
    FIF-veteraner snuppede sejren
  • FIF lige nu
    Lokalopgør på FIF i aften
KOMMENDE KAMPE:
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
FIF, Hillerød
Hørsholm Idrætspark
1.
lørdag
11.00
FIF, Hillerød
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 1
FIF-Stadion
Snekkersten IF
FIF-Stadion
1.
lørdag
11.00
FIF, Hillerød
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 1
FIF-Stadion
HSV (Hillerød Syd-Vest)
FIF-Stadion
1.
lørdag
14.00
FC Gribskov
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 2
Græsted Stadion
FIF, Hillerød
Græsted Stadion
2.
søndag
10.00
FIF, Hillerød
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 1
FIF-Stadion
IS Skævinge
FIF-Stadion
2.
søndag
11.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
FIF, Hillerød
Frederiksværk Stadion
2.
søndag
12.00
FIF, Hillerød
Herrer
Veteran
SEMI OG FINALE VETERAN 2 (KØGE) • Pulje 1
FIF-Stadion
Nivå-Kokkedal FK
FIF-Stadion
3.
mandag
17.15
Høsterkøb HK/FK
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 1
Sjælsøskolen
FIF, Hillerød (1)
Sjælsøskolen
3.
mandag
17.15
FIF, Hillerød
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 1
FIF-Stadion
Espergærde IF
FIF-Stadion
3.
mandag
17.30
FIF, Hillerød
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 • Pulje 1
FIF-Stadion
FC Galaksi
FIF-Stadion
4.
tirsdag
18.00
FIF, Hillerød
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 2
FIF-Stadion Kunstgræs
Hillerød Fodbold
FIF-Stadion Kunstgræs
5.
onsdag
18.00
FIF, Hillerød
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (03) • Pulje 3
FIF-Stadion
Lundtofte Boldklub
FIF-Stadion
5.
onsdag
18.30
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 1
Karsemosegård Kunstgræs
FIF, Hillerød
Karsemosegård Kunstgræs
5.
onsdag
18.30
Tikøb IF
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 2
Tikøb Gl. Stadion
FIF, Hillerød (2)
Tikøb Gl. Stadion
6.
torsdag
17.15
Værløse BK
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 • Pulje 1
Værløse Stadion
FIF, Hillerød
Værløse Stadion

Støt vores sponsorer - de støtter os